9.00 - 21.00

28.02.2022

Dzień Kobiet w Centrum Galardia

To będzie niezapomniany Dzień Kobiet! Wszystkie mieszkanki Starachowic, które odwiedzą Centrum Galardia 5 marca, będą mogły – całkowicie bezpłatnie – zrobić sobie profesjonalne zdjęcie w wyjątkowej scenerii. Tego dnia w centrum otwarta także zostanie wystawa ludowych strojów przygotowana przez Park Kultury.

Bez wątpienia będzie to niezwykle kolorowe święto, które dzięki fotografiom na długo pozostanie mieszkankom Starachowic w pamięci. Centrum Galardia zaprasza wszystkie panie w sobotę, 5 marca, w godz. 11.00 – 18.00 do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Na miejscu będzie można za darmo zrobić sobie zdjęcie i od razu otrzymać je e-mailem lub poprzez portale społecznościowe. Wykonywaniem fotografii zajmie się Katarzyna Gritzmann, artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, laureatka wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursów fotograficznych, organizatorka warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Fotograficznej sesji towarzyszyć będzie przygotowana specjalnie na tę okazję scenografia. Po raz pierwszy w Starachowicach będzie można zobaczyć przygotowaną przez Park Kultury wystawę barwnych strojów ludowych. Wśród nich znajdą się m.in. ubiory łowickie, krakowskie, rzeszowskie czy żywieckie. Wszystkie te stroje pochodzą z zasobów Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowian”, jednej z najdłużej działających w mieście formacji artystycznych, w repertuarze której znajdują się układy choreograficzne tańców narodowych i ludowych oraz obrazki sceniczne związane z folklorem miejskim i biesiadnym. Wszystkie panie, które wybiorą do zdjęcia ludową stylistykę, będą mogły sfotografować się z elementami zaprezentowanych strojów, np. koralami lub zapaską, czyli kolorowym, folkowym fartuchem. Wystawę strojów ludowych w Centrum Galardia będzie można oglądać do 20 marca.

aktualności

Dzień Ojca

Drodzy Ojcowie – dziś Wasze święto! Składamy Wam najszczersze życzenia, spędźcie dzisiejszy dzień we wspaniałym humorze i w rodzinnej atmosferze. […]

czytaj dalej

Wszystkie aktualności